A kéz a teremtés egyedülálló eszköze




   Arisztotelész a szervek szervének, az eszközök eszközének nevezte a kezet. A civilizáció, a társadalmi, ipari, technológiai evolúció, de a lelki-szellemi fejlődés, a gyógyítás az öngyógyítás letéteményese is az emberi kéz.

   Gesztusaink visszatükrözik gondolatainkat, érzéseinket, a kézmozgások árulkodnak a karakterről, a dolgokhoz való hozzáállásról.

   Ahogy az ember Isten képmása, úgy a tenyér az ember képmása. Az öt ujj az ember-pentag- ramma, a mikrokozmosz, az öt elem koncentrációja, az egész fizikai test térképe, de a magasabb világoké is.

   A kínai és a zsidó bölcsek egyöntetűen állították, hogy a 10 ujj össze van kapcsolva a szívvel. A héber JD = kéz számértéke 10 (10 szefira), amely összefügg a szívvel (héberül LB = 32, a bölcsesség 32 útja). A Jod, a nyitott isteni kéz, a teremtés gesztusa, az Életfa 10 őseszméje, a héber ábécé kiindulási pontja, valamennyi betű ősatyja, a nemzés magjának kiáradása, az őspont önmaga körüli mozgása, megfordulása, a világegyetem első rezgése, az eredet pontja.
A zsidó-keresztény kultúrában a kezek az isteni jelenlétet, hatást és hatalmat fejezik ki. A zsidó misztikában a kéz 10 ujja képviseli a 10 parancsolat lelki törvényét, a láb 10 ujja pedig a 10 parancsolat testi törvényét.

   A kéz a jelképe az emberi cselekvésnek (Zsolt 9:16; Job 9:30; Isa 1:15; 1 Tim.), az ártatlanságnak (Zsolt 9:16; Job 9:30; Ézs 1:15; 1 Tim 2:8), a megszentelődésnek (1 Kor 6:11; Ézs 51:16; Zsolt 51:16, Zsolt 24:3, 4), a hűségnek (2 Királyok 10:15; Ezra 10:19), a barátságnak (Ézs 65,2), a győzelemnek (Ez 17:18; Jer 50:15), az eskünek (Gen14:22;), a hatalomnak és az erőnek (Zsolt 60:5; Isa 28:2), a szilárdságnak (Zsolt 60:5; Ézs 28:2), a hódolatnak (1 Királyok 19:18; Job 31:27), a szolgálatnak  (2 Királyok 3:11) és a becsületnek (Zsolt 45:9; 80:17; 110:1; Mt 80:17, 110:1, Mt 26:64).

   Bizonyított tény, hogy a kéz és a láb ujjai jóval nagyobb agyterületekkel mutatnak kapcsolatot, mint a többi szerv. Az ujjhegyek több millió idegsejtje nemcsak a külső környezet detektoraiként működik, tapintásból (hideg, meleg, puha, kemény, száraz, nedves, sima, durva, nyomás, fájdalom) származó információkat gyűjtve, hanem az éterikus és asztrál síkok finomenergiáit és az energiaspektrumon túli magasabb világok információit is képes akkumulálni, valamint az agyterületekkel kialakított kommunikációs csatornán keresztül a test minden szervéhez eljuttatni. A bioelektromos és nem-bioelektromos információk a tenyérben gyűlnek össze. A tenyér elektromos potenciálja közel azonos a fejtető elektromos potenciáljával.

   Az idegáramok már magzati korban (18 hetesen) olyan tenyérmintákat alakítanak ki, melyek a sorsról, az élethosszról, az emberi test kóros állapotairól, egyéni tulajdonságokról, személyiségjegyekről, képességekről, pillanatnyi lelkiállapotokról, érzelmi változásokról, gondolkodásmódról, szexuális beállítódásról, biológiai tevékenységekről, öröklött problémákról, sorstendenciákról tudósítanak.

   A közel 3000 éves kiromantia és palmisztria tudománya a kéz állapota, milyensége, az ujjak alakja, ízületei, a körmök állaga, a dombok fejlettsége, a tenyérvonalak minősége alapján előre jelezte a különböző betegségekre utaló kóros elváltozásokat. A kéz rejtélyét – funkcióját, az ujjak és a tenyér szimbolikáját, kozmikus analógiáját – sok nép, vallási rendszer, ezoterikus és világi rend, gyógyító szekta próbálta megfejteni. Mind kidolgozta a maga évezredekig, évszázadokig kiválóan működő rendszerét.

Késmárki László: Gyógyító kéztartások 5. kiadás Ankh Kiadó 2017.