A kéz beavatása

 Az ujjhegyek és a tenyér csakráinak életre keltése


Csakrákat, energiaközpontokat a test több pontján találhatunk. Csakrák vannak a tenyerek közepén, de kisebb csakrák helyezkednek el az ujjhegyeknél is. Ezek mérete, tevékenysége, ereje különböző tényezőktől függ. Ezek közül az egyik a finom csatornák tisztasága, átjárhatóvá tétele. Ezek a finom csatornák, nadik szállítják az életerőt, amit a kézcsakrákon keresztül bármelyik szervbe (saját vagy más testbe) irányítani tudunk. Az ősi egyiptomiak a kézből kisugárzott erőt Sa-angh-nak (élettel töltöttnek nevezték).
A kezek és ujjhegyek energiaközpontjainak energiáit egy egyszerű módszerrel bárki kimutathatja. Használjon ingát az észlelésre. Tartson a jobbjában egy ingát a bal tenyere középpontja fölött. Nézze, ahogy lassan köröket ír le. A lengés az óramutató járásával megegyező vagy ellentétes irányú lehet a tenyérből származó energia áramlásától függően. A lengés kerülete és sebessége jelzi a csakra méretét és tevékenységét. Az ujjhegyek különféle pontjainál az inga szintén kileng, jelezve egy kisebb csakra jelenlétét.

Az ujjhegyek és a tenyerek csakráinak életre keltése többféle módon történhet:
Ősi módszer a kezek masszázsa, az ujjak begörbítése, ökölbe szorítása, majd elernyesztése, az ujjtorna. Ez nagyobb rugalmasságot kölcsönöz a kéznek, nyújtja az izmokat, feloldja a szöveteket irritáló, (fájdalmat, gyulladást okozó) kalcium-lerakódásokat, eltávolítja az izom- és csontszövetben felhalmozódó (merevséget, meszesedést okozó) pszichoenergetikai malákat (mérgeket), növeli a vérkeringését.

Kéz- és ujjtorna menete:
Lassan hajlítsa be a jobb csuklóját, majd a hüvelyk-, mutató-, középső-, gyűrűs- és kisujját a képen látható módon! Ujjanként 15-20 másodpercig (óvatosan) végezze a gyakorlatot, majd a bal kézzel – ugyanilyen sorrendben – ismételje meg ezt.

 
 


A gyakorlatsort lezárhatja a következő erősűrítő, pránaáramlást fokozó kéztartással. Ezt érdemes még felkelés előtt (az ágyban fekve) nyújtózkodás helyett 10-szer elvégezni, hogy jól induljon a napja, s kifogyhatatlan erővel vethesse bele magát a napi teendőkbe. 
A kéztornát megkoronázhatja a yin és yang energiákat kiegyensúlyozó másik kézpóz. 5 percig végezze a képen látható módon.
   

Javaslatom az ujjhegyek energiáinak felébresztésére a következő technika:
Fogja át a bal kéz ujjaival a jobb hüvelykujjat, (s tegyen úgy, mintha dugót húzna egy palackból) forgassa egyszer el és vissza a bal kezét!
A mutatóujjal tegye ugyanezt kétszer, a középső ujjal háromszor, a gyűrűsujjal négyszer, a kisujjal ötször.
Fogja át a jobb kéz ujjaival a bal kisujjat, s tegye ugyanazt mint az előbb hatszor, majd a gyűrűsujjal hétszer, a középső ujjal nyolcszor, a mutatóujjal kilencszer, a hüvelykujjal tízszer.
Ősi zsidó (szefárd) szokás szerint a tapsolás felébreszti a lelket, és bármilyen rossz rezgést, démonikus lényt eltávolít a személy környezetéből. Érdemes reggel felébredés után, vagy amikor levertnek érzi magát ötször tapsolni, hogy megtisztítsa a teret. Gyógyító mudrák felvétele előtt ajánlott négyszer vagy hétszer tapsolni. Saját bevált praktikám, hogy gyógyítás előtt négyszer vagy hétszer összedörzsölöm a tenyerem. Javaslom, hogy a tenyér és az ujjak ilyen módon való összedörzsölését előzze meg a négy, ill. hét taps.


A kezek és az ujjak érzékenységét, a csakrák méretét és tevékenységét fokozza a következő gyakorlat:
Fókuszáljon mindegyik ujjára egy percig! Kezdje a jobb hüvelykujjal! Érezze őket, ahogy bizsereg, vibrál bennük az energia.
Koncentráljon a jobb, majd a bal tenyér középpontjára 3 percen keresztül. Nézze pislogás nélkül, meredten tenyerei középpontját. Lássa tenyere celemjét (auráját), és érezze az erők lüktetését.
Az utolsó módszer 40 napos gyakorlása a hagyomány szerint olyan mértékben növeli a kézcsakrák méretét, hogy azok alkalmassá válnak a gyógyításra, vagy bármilyen mágikus cselekedetre.
A technikák közül ki-ki kedvére válogathat. Ki lehet próbálni valamennyit. Aki soha nem gyakorolta az ujj-jógát, annak célszerű a gyógyító mudrák felvétele előtt a fent említett kézcsakra-aktiválási módokkal életre kelteni a tenyerét.

Késmárki László: Gyógyító kéztartások II. Ankh Kiadó 2013.